Java-Весна експертів NIX Solutions

6 Листопада 2015

У вересні 2015 року у Вашингтоні, округ Колумбії, настала Весна – Java- Весна. Тут стартувала конференція SpringOne2GX, івент світової величини в захоплюючому всесвіті Java. Подія такого масштабу, звичайно ж, не залишилося без уваги Java- напряму компанії NIX Solutions.

Вже в другий раз ми сформували Java- експедицію в далекі, відкриті ще Колумбом землі, щоб одними з перших спробувати Java- Весну на смак і, отщипнув шматочок абсолютно не забороненого свіжого плоду знань, привезти його в рідні стіни NIX Solutions.

Успішно добравшись, влаштувавшись в готелі і як слід відпочивши, наші експерти, маючи в запасі цілий день до відкриття конференції, відправилися познайомитися ближче з самим містом, поринути в його атмосферу і перейнятися духом столиці демократії. Меморіали Джорджа Вашингтона, Абрама Лінкольна, Білий Дім, Капітолій – усі відомі пам’ятки Вашингтону наші експерти включили у свій маршрут. Під час прогулянки місто здавалося величезним меморіально-музейним комплексом просто неба, в якому пам’ятки ніколи не закінчуються. Отримавши море вражень і емоцій, делегати NIX Solutions відправилися на відпочинок, щоб підготуватися до головної мети візиту – відвідування конференції SpringOne2GX.

Конференція стартувала в понеділок після обіду! Спочатку здавалося, що перший день не обіцяє нічого цікавого, адже на нього не запланували жодної сесії. Проте незабаром стало ясно, що вже з першого дня і до закриття конференції працюють столи-виставки спонсорів конференції, провідних вендорів по розробці платформ, фреймворків і рішень. Наші хлопці не втратили можливість поставити незручні питання JetBrains про їх нову систему ліцензування і довідатися про плани розвитку продуктів, познайомитися ближче з утилітами для моніторингу від DynamicApps, розпитати про Docker і хмарній інфраструктурі CloudFoundry. На додаток, можна було самому тут же в холі спробувати новинки Spring, взявши участь у безлічі демо, організованих Pivotal Academy, і тут же задовольнити свою цікавість, поставивши питання їх експертам. Одним словом, до моменту офіційного відкриття наша делегація вже була повна вражень.

На відкритті організатори поділилися як своїми очікуваннями, так і планами на майбутнє самої конференції та співтовариства Spring в цілому. Завершився вечір в тому ж холі, де за келихом вина, соку або пива можна було обговорити враження і поділитися своїми очікуваннями з новопридбаними знайомими.

Подальші дні і зовсім пролетіли як одну мить. Подумати тільки, воднораз проходило цілих 9 доповідей по 9 різним напрямам. Всього за час конференції було проведено 113 доповіді! І це не рахуючи різних тематичних бесід, виступів за сніданком, обідом і вечерею, захоплюючих дискусій за чашкою кави або чаю в перервах.

Кожен міг знайти собі напрям і тему за смаком. Більше того, іноді було практично неможливо вибрати: хотілося знаходитися в двох або, швидше, навіть в трьох-чотирьох місцях одночасно. У такі хвилини наші експерти утішали себе тим, що організатори викладали у відкритий для учасників доступ відеозапису кожної доповіді практично наступного дня.

Звичайно ж, були і фаворити в обговореннях поза лекціями. Дуже багато уваги у бесідах приділялося мікросервісам. Кожен хотів поділитися своїм досвідом на цьому терені, обговорити проблеми, з якими зіткнувся, впроваджуючи інноваційну технологію, удачами і провалами на цьому шляху. Найвеличезнішою і частенько непереборною перешкодою в цій нелегкій, але захоплюючій праці по перетворенню сталого застосування на щось сучасніше і витонченіше, стає не що інше, як аргументація такого перетворення у рамках бізнесу. Найбільшим викликом для розробників є складання плану такої міграції з переконливими аргументами для “бізнесу”, і частенько подібні впровадження вимагають часу і наполегливості, особливо якщо йдеться про величезні Enterprise- додатки.

Не обійшли в дискусіях, звичайно, і інші “гарячі” технології, фреймворки та платформи. Свою долю уваги отримали “хмарні” технології SpringCloud, що не дивно: “хмара” користується величезною популярністю завдяки його гнучкості, відмовостійкості і багатьом іншим плюшкам.

Ще один сучасний виклик, якому приділяли окреме місце в обговореннях, – розділ “BigData” і технології, покликані приборкати цього ваговитого звіра : Hadoop, SpringXD, Kafka і багато інших. Тема зберігання і обробки величезної кількості даних, яка нестримно росте у світових масштабах, стає все актуальніше.

Доповіді, спілкування біля стендів спонсорів, дискусії в коридорах – і усе це про інноваційні фреймворки і технології, покликані допомогти в рішенні найактуальніших викликів на сьогодні у світі розробки додатків. Неможливо передати, як подібні івенти надихають на узяття нових вершин. Ця доля осягнула і делегатів NIX Solutions: як тільки наші натхненні експерти повернулися додому, вони нестримно кинулися пробувати і впроваджувати на практиці все те, що осягнули за час, проведений на конференції.

Звичайно ж, наші ніксовці планують поділитися своїми успіхами і отриманими знаннями не лише з командою, але і з усіма, кому не чужий світ Java. Так що конференція ThinkJava   у Харкові не за горами ;).