Другий тур чемпіонату ХАБЛ

12 Жовтня 2012

У другому турі на паркеті Інфіза зійшлися команди “NIX Solutions” та “Деберц”. Вийшов найцікавіший матч для вболівальників, найважчий для гравців та валідольний для тренерів. Нікси все ще зазнають труднощів зі складом, в основну обойму ще не повернувся забивний форвард Дмитро Гряков та центровий Антон Комаревцев. Наша команда здивувала фанів заявленими на матч Вадимом Солодовником та Павлом Проданцем.

Натхнені минулою перемогою, інтересом, що не дають проходу фанатами, Нікси розпочали гру. Перша чверть не показала очевидного лідера. Кільце суперників було ніби зачароване, невдалі кидки з забійних позицій, втрати м’яча в простих ситуаціях, плутанина в захисті, результат 7:6 на користь “Деберц”. Після перерви впливу наших улюбленців на майданчики залишалися незмінними. Досвідчений Сергій Костенко не впорався з нервами та отримав 4 персональні зауваження ще на початку другої чверті, чим змусив тренера поміняти тактику захисту. Потрапляти в кошик суперника команда так і не почала, наче м’яч був квадратним, а кільце трикутним.

Після закінчення першої половини з рахунком 19-15 до Сергія Костенка додався Андрій Чижов, отримавши 4 попередження. Третя чверть почалася з безглуздого порушення правил, і Сергій Костенко вирушив доглядати поєдинок із лави запасних. На майданчику з’явився Чижов. Нікси зібралися, Андрій зробив кілька важливих перехоплень у захисті і, здавалося, гра налагодилася. 7-12 – результат третьої чверті, і загальний рахунок на табло -26-27. Різниця в очко ще більше розжарила обстановку на майданчику, і друга хвилина четвертої чверті стала останньою у цій зустрічі для Андрія Чижова, який отримав п’яте персональне попередження. Мабуть, у суддів теж почали здавати нерви.

За 6 секунд до кінця четвертого періоду за рахунку 33-35 на нашу користь лідер команди «Деберц» стояв на лінії штрафного кидка. Нерви напружені до краю, здавалося, в залі стояла така тиша, що чутно клацання сітки після забитого кидка. Рахунок 35-35. Тренер Ніксів бере тайм-аут. Вкидання на чужій половині. Лідер Ніксов Ігор Коленбетов під щільною опікою одразу двох гравців команди суперника. Олексій Нежельській на вкиданні, хитра комбінація, Вадим Солодовник отримує м’яч, передає Дімі Полупану кидок із сиреною – і м’яч у кошику! Що покажуть судді? Зарахований м’яч чи ні? Арбітри скасовують забитий м’яч, і рахунок залишається колишній – 35-35. Овер-тайм, пані та панове. Солодовник проходить під щит, і його можна зупинити лише порушенням правил, що відбувається. Один із двох штрафних реалізований – 35-36. Коленбетов робить успішний середній кидок – рахунок 35-38. Усім здалося, що перемога вже в руках NIX Solutions, але незабаром рахунок на табло показував 40-40, а Олексій Нежельський стояв на лінії пробивання штрафних кидків. Два з двох, сталеві нерви Льоші не підвели, і рахунок 40-42. Невдала спроба суперників зрівняти рахунок обернулася організованим швидким проривом Ніксів. Максима Кривенка було зупинено фолом і вже стояв на лінії пробивання штрафних кидків. Чудовий шанс вирішити результат зустрічі. Нерви на межі та Максим першу спробу не реалізував. Другий кидок – вдалий. 3,2 секунди до кінця овертайму, суперників могло врятувати лише диво, але його не сталося. Друга перемога поспіль команди «NIX Solutions» не забарилася. Вітаємо команду!