UX-експерти NIX Solutions на ProfsoUX-2015

4 Червня 2015

Ця весна видалася багатою IT-подіями: експерти NIX Solutions встигли з’їздити на кілька кращих профільних конференцій, провести ThinkPHP #11 і запланувати вже другу зустріч ThinkJava.

Одним з найбільш запам’ятовуваних моментів цієї весни стала для наших експертів конференція ProfsoUX — молодий івент, вперше організований у Санкт-Петербурзі в 2012 році як місце зустрічі UX-профі, менеджерів проектів і аналітиків.

Цього року Пітер зустрів делегацію NIX Solutions чудовою погодою, і наші дівчата змогли не лише розширити свої професійні горизонти на ProfsoUX-2015, а й як слід вивчити пам’ятки культурної столиці Росії.

ProfsoUX-2015

Формат конференції мав до знайомств та жвавого спілкування з колегами, що дуже сподобалося нашим експертам. Доповіді проходили паралельно відразу у двох залах і тривали при цьому лише 20 хвилин кожен, з яких 5 хвилин відводилося на запитання аудиторії. У 15-хвилинних перервах між доповідями доповідач, який щойно «відстрілявся», продовжував відповідати на запитання, які не встигли поставити в залі — для цього організатори івента навіть відвели окреме місце. Від найцікавіших спікерів натовп не розходився навіть після початку наступної доповіді.

Тематика лекцій варіювалася від юзабіліті тестування до Smart TV і користі негарних іконок. У блокнотах наших дівчат з’явився величезний список нових слів та книжок, які дуже хочеться прочитати та застосувати у житті та роботі.

Будь-яка поїздка кудись — це завжди цікава і захоплююча пригода. Коли мені запропонували поїхати з дівчатами на UX-конференцію, та ще й до Санкт-Петербурга, звичайно, я з радістю погодилася і відразу почала планувати цікаві лекції та місця для відвідування.

Нічна північна столиця зустріла нас холодом широких вулиць та мовчазною величчю архітектурного ансамблю. У цьому місті моментально відчувається особливий настрій. Кожна деталь будівель, кожен ліхтарний стовп, здається, зберігає відбиток цікавої і захоплюючої, наповненої протиріччями історії. Що й казати, Пітер — місто, яке має Особу. Нам навіть удалося трохи його розглянути, бо наступного дня порадував чудовою сонячною погодою.

Що стосується конференції, хоч вона і була здебільшого для бізнес-аналітиків, мені все ж таки вдалося знайти там щось дуже корисне для себе як для дизайнера. Здебільшого корисне стосувалося комунікації з менеджерами, безпосередньо аналітиками та розробниками. Лекція з дизайну іконок також була дуже цікавою, проте інформація, отримана про тонкощі роботи в команді, була більш корисною. Правильно налагоджена комунікація досить важлива у нашій професії, оскільки вона має забезпечити чітке розуміння запланованих завдань, а також сприяти покращенню якості продукту. Іноді дуже важко пояснити, чому ця кнопочка ось там бути не повинна, а там дуже навіть повинна. Тож конференція, звісно, ​​поповнила багаж моїх знань.

Поїздка принесла нам усім безліч емоцій, корисних знайомств та море вражень від побаченого.

 Євгенія, експерт NIX Solutions

Афтепаті

Після доповідей у нас утворилося віконце до афтепаті, і наша делегація вирішила прогулятися центром міста, насолоджуючись красою Пітера, величчю архітектури, романтикою моря, і розведенням мостів, після чого дівчата вирушили на афтепаті ProfsoUX-2015.

Спілкування в неформальній обстановці виявилося справді корисним та цікавим. UX-профі обговорювали безліч конференцій, курсів, наші експерти розповіли про свою роботу, поділилися своїми цікавими випадками та проблемами, отримали корисні поради/відповіді.

Конференція і вся поїздка загалом справили незабутнє враження.

По-перше, місце проведення конференції – прекрасне місто Санкт-Петербург – виявилося ще красивішим і величнішим, ніж я його уявляла: широкі вулиці, неймовірна архітектура, Нева, мости… Хоч ми й були в Пітері всього 2 дні і практично весь час були на конференції та майстер-класі, вранці та ввечері ми весь час гуляли містом і насолоджувалися його величною красою.

По-друге, тема конференції – UX – одна із складових нашої роботи. Ми, бізнес-аналітики, хоч і маємо певний досвід та знання у цій сфері, все-таки хотіли отримати поради та настанови, що робити, щоб продукти, які ми робимо, були дійсно зручними для користувачів та допомагали їм вирішувати їхні завдання. Безліч доповідачів та майстер-клас дали нам поштовх, вказали? куди рухатися далі самим і як направити наших колег до NIX Solutions.

По-третє, головна, мабуть, частина конференції – спілкування з доповідачами, провідними майстер-класами та учасниками. Ми познайомилися з UX-профі та аналітиками Росії та Білорусі, отримали відповіді, як знаходити вирішення проблеми «вийшовши з неї», як не лякати користувача помилками, що можна зробити, щоб не змушувати користувача заповнювати величезні форми в мобільних додатках та безліч інших корисних порад .

Загалом усе було дуже круто!

Тетяна, експерт NIX Solutions

User Experience Design

Другий день конференції присвятили 8-годинному майстер-класу «User Experience Design».

Тут учасники попрактикувалися у проведенні досліджень реальних користувачів, склали карти емпатії, прото-персони, Experience map та вже давно знайомий нашим експертам Impact map, намалювали та протестували отриманий прототип. Всі набуті знання наші дівчата готуються передати колегам, влаштувавши майстер-клас у NIX Solutions за підсумками конференції.

Дуже сподобалося те, що перед майстер-класом хлопці провели опитування всіх учасників, хто чого чекає від цього заходу, а наприкінці колективно вирішували, чи було досягнуто мети. Ті цілі, яких досягнуто не було, хлопці обіцяли допомагати вирішувати віддалено через скайп та пошту.

Велике спасибі NIX Solutions, Профспілці та Пітеру за отримані знання та чудові вихідні!

Ірина, експерт NIX Solutions