Багатокомандний скрам у Барсі – done ✓

4 Травня 2016

Опинившись у сонячній Барселоні, хтось тут же підстрибом вирушив би гуляти її вулицями і площами. Хтось, але не експерт NIX Solutions. Звичайно, без фотозвіту для фейсбучика не обійшлося, проте головною метою поїздки було прокачати навички на тренінгу з багатокомандного скраму. Про те, як наші хлопці впоралися навіть з найважчим тягарем і спантеличили тренера, розповідає Лена, експерт NIX Solutions, груплід та скрам-майстер.

Гнучка методологія розробки Agile розвивається з величезною швидкістю, і все більше великих IT-проектів стартує по Scrum. Продовжуючи розвивати свої навички та розширювати професійні горизонти, ми вирушили за новими практиками багатокомандного скраму в місто витончених творів Гауді — яскраву, сонячну Барселону.

На початку тренінгу всі його учасники спільно сформували беклог очікувань, щоб кожен з нас отримав на 100% очікуваний результат. До кінця тренінгу всі питання з беклога були вирішені і пересунуті в колонку “Done”. У кожного із “замовників” з’явилося тверде розуміння, що слід робити у складних випадках, з приводу яких ми турбувалися :).

Протягом двох продуктивних та повних практичних порад днів наша невелика команда вчилася вести багатокомандний Scrum-проект у рамках легкого та логічно-зручного фреймворку Nexus під керівництвом досвідченого консультанта, тренера та Agile-коуча Петера Гьотца. Він, як колишній розробник, ділився наболілим не лише з погляду скрам-майстра, а й з погляду девелопера та члена команди.

Крок за кроком і завдання за завданням ми пройшли всі ключові пункти: навчилися бачити, коли потрібен scaled scrum, а коли варто обійтися без нього (“if you’re scaling shit”, пропрацювали всі ролі та стадії ітерації та релізу. Також вивчили всі вузькі місця: як правильно управляти залежностями, як ділитися інформацією між командами, як визначати та підтримувати архітектуру проекту. Всі питання та сумніви докладно розбиралися та обговорювалися в команді, щоб з кожним завданням ми самі приходили до міцного розуміння основ фреймворку.

Не обійшлося і без кумедного: ми отримали вправу, метою якої було показати нам, що за заданих умов проект запустити та налаштувати неможливо. Очікуваний результат – працювати не буде. Результат нашої команди спантеличив тренера: так буде неоптимально і складно, але якщо дуже потрібно, ось вам три варіанти реалізації.

Завдяки коучу ми познайомилися зі світовими напрацюваннями та патернами в галузі багатокомандної розробки, і тепер готові навіть до найвідчайдушніше складних проектів. Дякуємо NIX Solutions за чудову можливість розширити професійні горизонти, прокачати навички та отримати натхнення від подорожі.

Олена, груплід та скрам-мастер  NIX Solutions

P.S. Якщо ми згадали фотозвіт, не поділитися ним з вами було б справжньою підступністю :).