Нікси на KotlinConf 2019

9 Квітня 2020

Пропустити хоч би одну велику і важливу IT- конференцію? Від однієї тільки думки нас кидає в холод, і ми відразу починаємо переглядати календар майбутніх івентів, вибираючи куди ж поїхати наступного разу. Не могли ми пропустити і чергову KotlinConf, яка проходила в грудні минулого року :). І нехай поїздка залишилася позаду, наші хлопці із задоволенням поділилися своїми враженнями.

Основна аудиторія KotlinConf’19 — це Котлін розробники. “Гаразд, Кеп”, – скажете ви, але не поспішаєте з висновками :). З 1700 учасників приблизно 80% слухачів потрапляли під точний опис цільової аудиторії. А ось серед решти 20% можна було зустріти і iOS девелоперів.

Перш ніж ми заглибимося в розповідь про саму конференцію і розповімо, чому серед Котлін розробників зустрічалися айосники (О_ о), давайте трохи зупинимося на місці її проведення.

Цього року івент проходив в Копенгагені, в Центрі Белла. Це дуже сучасне місце з величезною кількістю відкритого простору, швидким Wi – Fi, не кажучи вже про високі дерева, що ростуть в приміщенні(!). Кейтеринг також був на висоті – смачні блюда чекали учасників на сніданок і обід, включаючи вегетаріанські та веганські блюда, а також закуски впродовж дня :).

Конференція стала для мене дуже пізнавальною. Сподобалися і доповідачі, і представники різних компаній(у тому числі і Google), які стояли біля презентаційних стендів. Вони готові були обговорювати самі різні теми і відповідати на будь-які наші питання :). З деякими з них ми навіть досі переписуємося, продовжуючи спілкуватися і обмінюватися міжнародним досвідом :).

Інна 

Заінтриговані? Ми теж :). А тепер давайте ближче познайомимося з самою дводенною конференцією. Цього року доповідачі порадували слухачів якісними доповідями та глибоким оглядом вибраних тем. Наші хлопці заздалегідь вивчили програму і намагалися синхронізувати свої графіки так, щоб відвідати якомога більше лекцій(на конференції проводилися паралельні сесії – по чотири у блоці). Тому вони встигли послухати про “Kotlin Uncovered” від Чоту Хааза і Ромена Гайя, побувати на доповіді “Asynchronous Data Streams with Kotlin Flow” від Roman Elizarov і не пропустити тему “Kotlin Puzzlers, vol 3” від Антона Кекса, а також відвідали інші напрями :)

Взагалі мультиплатформа заслуговує на окрему увагу, оскільки їй була присвячена значна частина усієї конференції. Її вважають одним з напрямів Котліна. Головна особливість підходу в тому, що розробник може написати бізнес логікові 1 раз для iOS, Android і Web додатків.

photo_2020-02-11_12-43-18

Це глобальне досягнення, яке може кардинально змінити процес розробки. Нашим хлопцям вдалося послухати доповіді спікерів, які стикалися з нею в реальній роботі коли вона була зовсім “зеленою”. При цьому, як і усе геніальне, мультиплатформа все ще являється “experimental feature” :) Що не заважає деяким компаніям вже тривалий час використати її в продакшені.

Ми були заінтриговані великою кількістю доповідей об крос платформі і робили упор на відвідуванні лекцій, присвячених саме їй. Це одна з найактуальніших і цікавих тем в нашій сфері, і ми не могли інакше :). Але для нас стало відкриттям те, що її так активно використовують у світі. Коли нам презентували проекти, які є в продакшені вже не один рік(хоча платформа ще не вийшла в релиз), стало ще цікавіше :). Нам на реальних прикладах розповідали про нюанси її використання, складнощі, з якими може зіткнутися розробник, описувалися її можливості і показували, як всього одно упущення може привести до серйозних негативних наслідків. Тому що якщо в звичайному проекті ти зробиш декілька невеликих помилок, тобі це жодним способом не аговкнеться. А ось тут ти повинен розуміти, що повинно бути винесено в загальний модуль, а що не повинне туди потрапляти. Нам чітко дали зрозуміти, що мультиплатформа – це перспективне майбутнє і одночасно дуже складний інструмент, робота з яким вимагає величезних зусиль, знань і навичок, а також уважності і обережності.

Для себе я зрозумів, що конференція – це можливість почути все те, що вже є в інтернеті, з точки зору його застосовності в реальних проектах і багаторічного досвіду і практики спікерів. Плюс це унікальний шанс поспілкуватися із спікерами і розробниками провідних світових компаній, розпитати у них раду і почути експертну думку. KotlinConf’19 порадувала своїм настроєм, змістом і насиченістю. Але не можу не згадати і саме місто, в якому я до цього не був, і яке додало свою атмосферу поїздці :).

Олег 

На KotlinConf доповідачі багато кейсів презентували на базі власного практичного досвіду. Тому структури багатьох лекцій були схожі між собою: теорія, практика, реальний кейс.

Серед актуальних тем хлопці з натхненням згадували доповідь про Coroutines – одному з підрозділів Котліна, а також нетехнічні теми, наприклад “The Shuttle Case” від Стефана Карвера. І хоча це не було пов’язано з Kotlin, лекція дуже вразила хлопців. Спікер розповідав про космічні дослідження останніх декількох десятиліть, з акцентом на культуру компаній, про проекти, в які мало хто вірив, але які сьогодні отримали всесвітнє визнання. І робив він це з таким піднесенням, що залишитися байдужими було просто неможливо :).

Не можу не сказати, що окрім лекційних залів на конференції була велика кількість інтерактивних стендів від представників різних компаній. Наприклад, треба було відсканувати QR- код, після чого відкривалося спеціальне застосування, в якому необхідно було за певний час пройти невеликий тест. Якщо ти набирав певну кількість балів, тобі давали приз у вигляді безкоштовної підписки на лекції. Біля стендів можна було і розважитися, і презент від компанії отримати, і поспілкуватися з реальними розробниками, проконсультуватися з ними, поставити профільні питання.

Взагалі я думав, що на KotlinConf буде багато технічного матеріалу, оповідань про бібліотеки і як їх використати, але нам більше говорили про досвід і реальні кейси. І це теж виявилося цікавим. Плюс мені вдалося потрапити на технічну лекцію Kotlin Native Concurrency Explained

від Kevin Galligan, де, я упевнений, максимум 10% присутніх змогли зрозуміти, про що говорив спікер :). Після такої лекції нам захотілося більше дізнатися про це, тому що доповідь була ну ооооочень складним :). Спікер розповідав дуже специфічні речі: як працювати з багатопоточністю, яка з’явилася тільки нещодавно, описував можливі проблеми, які можуть виникнути, і я зрозумів, наскільки це складно.

Доповідь практично повністю “закрила” мої хотєлки почути більше технічної інформації, тому конференцією я залишився повністю задоволений :).

Василий

Ну і вишня на торті – сесія питань-відповідей, що завершує конференцію. Близько 10 спікерів івента зібралися за одним столом, відповідали на питання учасників і давали практичні експертні рекомендації.

І звичайно ж не обійшлося без пригод :). Оскільки у хлопців було трохи вільного часу, вони відправилися на знайомство з містом. Інна вирішила відвідати Музей дизайну, а хлопці – просто погуляти. Як виявилося, в Копенгагені не лише нескінченна кількість велосипедів і електронних самокатів, до яких ми повернемося трохи пізніше, але і досить багато площ, що несподівано ховаються за поворотом. А оскільки час наближався до Різдва, Василю і Олегу вдалося поринути в різдвяний настрій і навіть спробувати смачний копенгагенський глінтвейн :).

А тепер про самокати. Їх тут багато. Ось аж дужеееее багато :). Точки оренди знаходяться практично на кожному розі – досить встановити додаток на смартфон, сплатити прокатний час, і вирушай у будь-яку точку міста. І ось тут сталося їх маленька пригода-факап, коли телефон Олега навідріз відмовився від скачування проги. Тому покатушки довелося влаштовувати по черзі на одному самокаті. Але вони все одно залишилися задоволені та вражені містом, його велосипедно-самокатною інфраструктурою і прекрасним передноворічним настроєм :).

Натхнення хлопців, що повернулися з KotlinConf’19, ще довгий час панувало на усіх поверхах офісу. Тому ми бажаємо їм не втрачати його і далі, а нашим колегам продовжувати відвідувати такі ж круті івенти і не забувати ділитися своїми емоціями з нами :).