10 порад айтішникам, що вивчають англійську

2 Липня 2015

Будь-який айтішник-початківець хоча б раз у житті ставив питання, на якому етапі вивчення англійської мови можна сміливо себе похвалити і на цьому зупинитися. Існування такої межі, звичайно ж, міф: щоб твоя англійська допомагала тобі в будь-якій ситуації, її потрібно постійно вдосконалювати. Ми виділили 10 хінтів, які допоможуть зробити процес вивчення максимально продуктивним та захоплюючим.

1. Об’єктивно оціни свої знання. Заведи зошит досягнень і записуй у нього все нові слова та стійкі вирази, які ти дізнався за день. Накопичуй знання так, ніби збираєш конструктор «Lego» з мільярда деталей: ретельно і трепетно, а головне, з бажанням.

lego

2. Сфокусуйся на реченнях. Завчай мову словосполученнями, готовими висловлюваннями, вигуками та іншими блоками. Втекти від своєї російської/української прошивки тобі це не допоможе, але вдосконалить функцію міняти її на англійську за необхідності.

be back

3. Подивися без озвучки улюблений серіал. Ти переглядав “Друзі” вже стільки разів, що пам’ятаєш діалоги напам’ять? Використовуй це для того, щоб навчитися сприймати англійську мову на слух, і невдовзі ти зможеш подужати цілий сезон улюбленого серіалу в оригіналі. Субтитри тобі на допомогу!

legendary Barney Stinson

4. Забудь про дослівний переклад. Англійська мова, як і російська, сповнена фразеологізмів та прислів’їв. Знання англійських ідіом допоможе тобі порозумітися зі співрозмовником, говорити з ним мовою однієї і тієї ж культури. Якщо ж сприймати фразеологізми буквально, то замість Break a leg! у значенні “Ні пуху, ні пера!” ти почуєш зловісне “Зламай ногу”.

break a leg

5. Пограй у Ілона Маска. Або вибери яскравого представника західної IT-індустрії від Стіва Джобса до Марка Цукерберга. Підготуйся та презентуй собі, дзеркало або невидиму публіку якийсь гаджет, розкажи англійською про його можливості та функціонал, опиши дизайн.

evil queen
6. Читай технічні статті у оригіналі. Не чекай, доки переклад цікавої тобі статті з’явиться на хабрі, спробуй розібратися самостійно. Вибирай джерело, залежно від специфіки твоєї роботи. Стартаперам підійде Business Insider, менеджерам буде корисний Quora, а розробники знайдуть багато цікавої інформації на GitHub.

applications now and then

7. Пам’ятай про регулярність занять. Більш ефективна схема “менше, але частіше”, ніж 2 рази на тиждень до знемоги. Заняття має залишати приємний післясмак, а не бажання закинути книгу подалі, тому визнач для нього оптимальний відрізок часу.

bunny

8. Смакуй англійську мову. Отримуй задоволення від найменшої можливості використати його. Ти можеш робити це у різних онлайн-ком’юніті на сайтах для спілкування з носіями мови. Почни з conversationexchange.com, Livemocha.com.

middle of nowhere

9. Знайди “свої” методи. Досліджуй нові підходи, пиши нотатки, списки покупок та щоденних завдань англійською, зроби її мовою за замовчуванням на всіх своїх гаджетах, словом, занури себе у мовне середовище!

to do list.

10. Закохайся в мову. Наша пам’ять швидше “схоплює” те, що має якесь емоційне забарвлення. Саме тому слова коханої “We Will Rock You” запам’яталися швидко та легко, а примусово завчений у школі вірш випарувався з твоєї голови за секунду. Перечитай книгу, що сподобалася англійською, спробуй зробити власний переклад текстів улюблених пісень, знайди «свої» фрази або цитати англійською.

anger

Успіхів, все вийде!